Magdalena Romaniuk

Magdalena Romaniuk

Zapraszam na psychoterapię prowadzoną w nurcie psychodynamicznym. Jednym z głównych założeń tego nurtu jest istnienie nieświadomości, czyli takiej części umysłu, do której nie mamy bezpośredniego dostępu. Nieświadomość ma wpływ na dokonywane przez nas wybory życiowe, na to w jaki sposób wchodzimy w relacje, jak przeżywamy różne zdarzenia i jaki emocje temu towarzyszą – jednym słowem ma wpływ na kształt naszego życia.

Psychoterapia psychodynamiczna polega na rozmowie. Tematy jakie są poruszane to zdarzenia z życia pacjenta, jego skojarzenia , sny i wszystko to, co w danym momencie jest dla pacjenta istotne. Psychoterapeuta wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, pomaga pacjentowi dotrzeć do tego , co się dzieje w jego wnętrzu , lepiej zrozumieć siebie. Terapeuta nie doradza i nie sugeruje pacjentowi jakich powinien dokonywać wyborów. Można powiedzieć, że towarzyszy pacjentowi w drodze jaką jest poznawanie siebie, poprzez nazywanie i pokazywanie w nowym świetle faktów życia pacjenta . Psychoterapeuta pomaga pacjentowi w szukaniu związku między tym co się dzieje w życiu pacjenta, a nieświadomymi motywacjami i konfliktami.

Na psychoterapię zapraszam osoby które :

– przeżywają w sposób problematyczny relacje z innymi,

– cierpią z powodu samotności.

– przeżywają siebie jako gorszych, mniej wartościowych niż inni,

– są w sytuacji kryzysu życiowego takiego jak: zawód miłosny, rozwód, utrata pracy

– mają objawy chorób somatycznych, mimo iż wyniki badań wskazują na zdrowie fizyczne

– cierpią z powodu zburzeń odżywiania – anoreksja , bulimia

– mają skłonność do obniżonego nastroju lub cierpią z powodu depresji

Do podjęcia psychoterapii zachęcam również osoby, które mają niejasne poczucie, że nie przeżywają swojego życia w pełni, towarzyszy im wrażenie, iż w codziennej rutynie coś ważnego im umyka. Osoby , które chciałyby lepiej poznać siebie i swoje możliwości.

Psychoterapia
może być pomocna i przynieść efekty na każdym etapie życia. Młodym dorosłym (20 – 30 lat ) pomaga skorygować wzorce wyniesione z domu rodzinnego, dostarcza narzędzi do wyboru właściwego partnera życiowego oraz innych ważnych na tym etapie wyborów. Trzydziestolatkom pomaga lepiej wchodzić w role małżeńskie i rodzicielskie, a osobom samotnym nie z wyboru, przyjrzeć się przyczynom tego stanu. Dla czterdziestolatków i starszych, w okresie podsumowań i bilansu życiowego, psychoterapia jest pomocna w zrozumieniu i szanowaniu swoich przeszłych decyzji , a także dokonaniu zmian, które zaprocentują w drugiej połowie życia.

Psychoterapia to inwestycja w swoje życie, inwestycja czasu, zaangażowania, a także finansowa. Jestem przekonana , że jest to inwestycja , która zwraca się nie tylko w postaci lepszego samopoczucia pacjenta, ale także jako poprawa jakości życia jego bliskich. Często niewłaściwie wzorce są przekazywane z pokolenia na pokolenie – gniew, złość , lęk , nałogi, niedobre relacje między partnerami czy rodzicami i dziećmi . Psychoterapia może Ci pomóc przerwać to niedobre międzypokoleniowe dziedzictwo, poprzez wyposażenie ciebie, a za twoim pośredznictwem w pewnym stopniu także twoich bliskich – w nowy sposób przeżywania siebie i nowe lepsze wzorce układania sobie relacji z ludźmi.

Jako psychoterapeuta stale dążę do podnoszenia moich kwalifikacji zawodowych. Ukończyłam studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS, specjalność Tyflopedagogika, studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Studium Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Zdrowia. Obecnie jestem w trakcie czteroletnich studiów przygotowujących do zdobycia certyfikatu psychoterapeuty w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Kontynuuję własną długoterminową szkoleniową psychoterapię analityczną. Pracuję pod stałą superwizją, oznacza to, że konsultuję moją pracę jako psychoterapeuta z bardziej doświadczonymi terapeutami.

Zapraszam do mojego gabinetu psychoterapii w centrum Warszawy.

Kontakt:
email: m.romaniuk@lustro.org
tel. 504 214 373