Pierwsza wizyta u psychoterapeuty

Leczenie w psychoterapii może pomóc w wielu trudnościach dnia codziennego. Z dobrobytu jakim jest ciągle rozwijająca się psychoterapia mogą korzystać zarówno rodziny, pary, dorośli,  młodzież jak i dzieci.

Kiedy i jak zgłosić się do psychoterapeuty?

Przed rozpoczęciem leczenia, potrzebne będzie wstępne spotkanie z psychoterapeutą – konsultacje. Podczas tej sesji jest czas na rozmowę o wszystkich czynnikach, które doprowadziły Cię do gabinetu.

Omówione zostaną Twoje potrzeby i ewentualny rodzaj terapii, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Ta wstępna rozmowa to element opracowania odpowiedniego podejścia do terapii.  Po pierwszej konsultacji jeżeli zechcesz i jeżeli będzie taka potrzeba będziesz miał/a możliwość umówienia się na kolejną sesję, która zazwyczaj odbędzie się w następnym tygodniu.

Spośród wielu szkół i nurtów, na stronie lustro.org zdecydowaliśmy się promować następujące formy pomocy psychologicznej:

Przy wyborze psychoterapeuty pomocne mogą być także poniższe treści:

 

Znajdź psychoterapeutę – psychologa

Dla odwiedzających naszą stronę tworzymy bazę psychoterapeutów i psychologów – pracujących w nurcie psychodanymiczny, analitycznym i innych dających możliwość trwałej zmiany u pacjenta:
Baza psychologów i psychoterapeutów.