Depresja okołoporodowa, depresja poporodowa

utworzone przez | paź 19, 2012 | Psychoterapia Psychodynamiczna | 0 komentarzy

Depresja okołoporodowa

Planowana ciąża i myślenie o przyszłym dziecku może wywołać trudne uczucia. Często kobiety zastanawiają jaką będą matką dla swojego dziecka, i jeśli same doświadczały trudnych relacji ze swoją matką – opiekunem w dzieciństwie, niepokój związany z ciążą może być bardzo dotkliwy. Elementem nasilającym stan depresyjny może być także ogólna tendencją do uciekania się w stany smutku w trudnych sytuacjach. Omawiając te wszystkie zagadnienia z jednym z terapeutów z organizacji lustro.org będziesz kierowana na wgląd wewnątrz swoich uczuć i przejrzystość zaistniałej sytuacji, dzięki czemu będziesz w stanie rozwijać w sobie nowe siły.

Depresja poporodowa

Po porodzie depresja jest bardzo powszechna, rozwija się od 2 tygodni do dwóch lat po porodzie. Podobnie jak w innych przypadkach depresji, wywoływać może silne uczucie przytłoczenia emocjami, rozpacz, wyczerpanie i poczucie bezwartościowości. Zaangażowanie się w terapię w tym czasie, może pomóc rozeznać się w  swoich uczuciach jak i pomóc w rozwoju silniejszego poczucie siebie, zapewniając przy tym lepsze poczucie spełnienia się jako nowej matki.

Leczenie w psychoterapii  depresji okołoporodowej i poporodowej

Psychoterapeuta w tym przypadku przede wszystkim będzie się starał dokonać wglądu do pierwotnego źródła depresji, które być może znajduje się we wczesnym dzieciństwie lub w stosunkach z własnymi  opiekunami.

0 komentarzy