Leczenie w psychoterapii może pomóc w wielu trudnościach dnia codziennego. Z dobrobytu jakim jest ciągle rozwijająca się psychoterapia mogą korzystać zarówno rodziny, pary, dorośli, młodzież jak i dzieci.
Kiedy i jak zgłosić się do psychoterapeuty?
Przed rozpoczęciem leczenia, potrzebne będzie wstępne spotkanie z psychoterapeutą – konsultacje. Podczas tej sesji jest czas na rozmowę o wszystkich czynnikach, które doprowadziły Cię do gabinetu.
Omówione zostaną Twoje potrzeby i ewentualny rodzaj terapii, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Ta wstępna rozmowa to element opracowania odpowiedniego podejścia do terapii. Po pierwszej konsultacji jeżeli zechcesz i jeżeli będzie taka potrzeba będziesz miał/a możliwość umówienia się na kolejną sesję, która zazwyczaj odbędzie się w następnym tygodniu.
Spośród wielu szkół i nurtów, na stronie lustro.org zdecydowaliśmy się promować następujące formy pomocy psychologicznej:
- Psychoterapia Indywidualna – podejście psychodynamiczne – podejście oparte na badaniu nieświadomości pacjenta w celu zmniejszenia napięcia psychicznego.
- Terapia Par
- Terapia Rodzin – podejście systemowe
Przy wyborze psychoterapeuty pomocne mogą być także poniższe treści:
- Opinie o psychologach – czy warto się nimi sugerować?
- Szukam pomocy psychologa– czy twój problem to rzeczywiście problem z którym należy zgłosić się na terapię?
- Koleżanka poleciła/Kolega polecił ci psychoterapeutę? – kilka słów o tym dlaczego nie należy porównywać swoich zaburzeń, problemów do problemów swoich znajomych.
- Psychoterapia to współpraca – czy bierna postawa na terapii może dać skutek?
- Dlaczego nic nie wiem o swoim psychoterapeucie? – kilka słów o intymności relacji
Znajdź psychoterapeutę – psychologa
Dla odwiedzających naszą stronę tworzymy bazę psychoterapeutów i psychologów – pracujących w nurcie psychodanymiczny, analitycznym i innych dających możliwość trwałej zmiany u pacjenta:
– Baza psychologów i psychoterapeutów.