negatywne nastawienie

Negatywne nastawienie – oznacza stan umysłu, nastrój, skłonność lub przekonanie charakteryzujący się zniechęceniem, rezygnacją i chęcią poddania się pod wrażeniem beznadziejności oraz wiarą w porażkę jako nieunikniony los.

negatywne nastawienie (psychoterapia, pomoc psychologiczna) - powiązane artykuły:

PTSD – zespół stresu pourazowego (objawy i leczenie)

PTSD – zespół stresu pourazowego (objawy i leczenie)

Zespół stresu pourazowego to ciężki stan psychiczny, który pojawia się w wyniku pojedynczego lub powtarzającego się zdarzenia, które ma bardzo silny negatywny wpływ na psychikę jednostki ((wojna, klęski żywiołowe, wypadki, przestępstwa, nadużycia itp.). Traumatyczny charakter zdarzenia jest ściśle związany z poczuciem własnej bezradności z powodu niemożności skutecznego działania w sytuacji niebezpiecznej.

Niska samoocena, przyczyny – leczenie

Nie umiem pokochac siebie... Jestem do niczego... Jestem beznadziejny... Boję się zrobić cokolwiek bo i tak nic mi nie wychodzi... Nie zasługuję na szczęście... Niska samoocena, przyczyny – leczenie Cenić siebie to znaczy zobaczyć w sobie wartościowego, godnego...

Wybierz terapeutę:

Jesteś psychoterapeutą, psychologiem, psychiatrą?

Jeśli niesiesz pomoc psychologiczną pacjentom, dopisz się do naszej ogólnopolskiej bazy psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów i innych osób niosących psychologiczną pomoc.