Szukam pomocy psychologa

utworzone przez | paź 30, 2012 | Wizyta u psychoterapeuty | 0 komentarzy

„Trafiłeś na ta stronę bo „szukasz pomocy psychologa” – też kiedyś dobre kilka lat temu wpisałem tą frazę w wyszukiwarkę i takową pomoc znalazłem, ale nie było to to o co mi chodziło. Szukałem pomocy psychologa „nie dla siebie” – tylko dla pewnej bliskiej osoby, po wizycie jednak u psychologa okazało się, ze jednak i mi się przyda pomoc. Dobrze się stało że się wtedy zgłosiłem.” (Tomek, webmaster lustro.org –  krei.pl)

Szukając psychologa, mamy różne powody, nie wszystkie one nadają się od razu na terapię, w części z nich może pomóc zwykła porada psychologiczna udzielona przez specjalistę. W innych zaś przypadkach może się okazać, że szukasz psychiatry a nie psychologa (zob. różnica między psychologiem, a psychiatrą). W każdym razie spokojnie, psycholog – psychoterapeuta jest po to żeby pomóc niezależnie od tego gdzie i do kogo ostatecznie Cię skieruję, pamiętaj o tym, że o Ty musisz wykonać pierwszy ruch, a więc zgłosić się do niego i w kilku zdaniach opisać swój problem.

Jeśli nie jesteś pewien czy Twój problem nadaje się na terapię, konsultacje czy też może jest innej natury, najprościej zrobisz jak skontaktujesz się z psychologiem – pozwól sobie pomóc. W tym celu wejdź do bazy terapeutów lub skorzystaj z  poradnictwa online, wybierz osobę z Twojej okolicy która Ci odpowiada i zadzwoń lub napisz do niej, opisując w kilku zdaniach swój problem. Terapeuta już po krótkim opisie będzie miał obraz problemu na podstawie którego będzie w stanie Ci pomóc i powiedzieć co robić dalej.

0 komentarzy