Czy kiedykolwiek doświadczyłeś FOMO (Fear of Missing Out) - strachu przed pominięciem czegoś? Czy kiedykolwiek dokonałeś zakupu pod wpływem tego uczucia? Zaskakująco duża liczba osób odpowiedziałaby twierdząco na te pytania. Zapraszam do lektury artykułu, w którym...
FOMO
FOMO (z angielskiego strach przed przegapieniem , ‘strach przed opuszczeniem’ lub ‘strach przed przegapieniem czegoś’) to psychologiczna patologia opisana jako ‘uogólniona obawa, że inni mogą mieć satysfakcjonujące doświadczenia, w których ktoś jest nieobecny’. Ten rodzaj fobii społecznej charakteryzuje się pragnieniem ciągłego połączenia z tym, co robią inni. FOMO definiuje się również jako strach przed żalem, który może prowadzić do kompulsywnego niepokoju, że ktoś może przegapić okazję do interakcji społecznej., nowe doświadczenie, opłacalna inwestycja lub inne satysfakcjonujące wydarzenia.
FOMO, czyli Fear Of Missing Out, to rosnący problem w naszej epoce cyfrowej. Odnosi się do uczucia niepokoju i żalu, które wynika z poczucia, że brakuje Ci rzeczy, które robią inni. Może to być cokolwiek, od nieuczestniczenia w wydarzeniu, do nie nadążania za najnowszymi trendami, do nieposiadania najnowszej technologii. Na szczęście psychoterapia może pomóc ludziom przezwyciężyć ich FOMO i żyć bardziej satysfakcjonującym życiem.
Przyczyny FOMO
- Niewłaściwe korzystanie z sieci społecznościowych
- Nadmierna ilość informacji przetwarzanych w Internecie i sieciach społecznościowych.
- Niska samoocena
- Deficyt zaspokojenia potrzeb psychologicznych
- Samotność
Konsekwencje FOMO
- Niepokój
- Depresja
- Strach
FOMO (psychoterapia, pomoc psychologiczna) - powiązane artykuły:
FOMO (Fear of Missing Out) – strach przed przegapieniem czegoś – psychoterapia
FOMO (Fear of Missing Out) to akronim w języku angielskim - możemy go przetłumaczyć jako strach przed przegapieniem czegoś. FOMO jest terminem używanym do opisania uczucia niepokoju i niepewności, które pochodzi z nie bycia włączonym w pewne wydarzenie lub działanie....
Wybierz terapeutę:
Jesteś psychoterapeutą, psychologiem, psychiatrą?
Jeśli niesiesz pomoc psychologiczną pacjentom, dopisz się do naszej ogólnopolskiej bazy psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów i innych osób niosących psychologiczną pomoc.