Niepokój, Lęk – psychoterapia, pomoc psychologiczna

utworzone przez | maj 5, 2015 | Psychoterapia Psychodynamiczna | 0 komentarzy

Lęk jest częstym schorzeniem i normalną reakcja, dla każdego kto czuje strach lub czuje się zagrożony. Nasilenie przeżywania lęku może różnić się w zależności od osoby. Niektórzy mogą mieć tylko jeden objaw, podczas gdy inni dwa lub więcej. Lęk może przejawiać się psychicznie poprzez poczucie niepokoju i wzmożoną czujność

, drażliwość, brak koncentracji lub poczucie strachu. Czasami u osoby mogą wystąpić ataki paniki. Jak i objawy fizyczne takie jak pocenie się, duszność, ból brzucha, kołatanie serca, zawroty głowy i trudności z zasypianiem i snem. Długotrwały niepokój może być bardzo męczący, może nawet prowadzić do problemów zdrowotnych, fizycznych, takich jak między innymi podwyższone ciśnienie krwi, problemy z sercem jak i ogólne osłabienie organizmu, np z powodu problemów ze snem.

Nasi terapeuci z zespołu lustro.org, posiadają doświadczenie w pomocy psychologicznej dla osób przeżywających nadmierne i długotrwałe stany lękowe. Pomagają odkrywać korzenie niepokoju jak i uzyskać zrozumienie mechanizmów wyzwalających lęk.

0 komentarzy