terapia

Terapia to ogólne określenie odnoszące się do oddziaływania terapeutycznego czy też procesu leczenia. W naszym przypadku pod tym pojęciem ujmujemy psychoterapię a wiec terapię związaną z procesem leczenia zaburzeń, problemów dotyczących psychiki pacjenta, rodziny, pary czy też grupy.

Głównym odróżnieniem psychoterapii od samej terapii jest aktywny kontakt międzyludzki, który nie występuje w leczeniu (w terapii) czysto medycznym. Nasi terapeuci oferują w swoim zakresie zarówno poradnictwo psychologiczne (pomaganie – w problemach ze sobą i z relacjami), jak i psychoterapię właściwą czyli leczenie zaburzeń osobowości jak i zaburzeń nerwicowych.

Psychoterapia ma za zadanie przede wszystkim korektę zachowań, postaw pacjenta w kierunku budowania lepszych relacji, jak i też rozwój kompetencji emocjonalnych pacjenta.

terapia (psychoterapia, pomoc psychologiczna) - powiązane artykuły:

Porównywanie terapi

"najważniejsze – nie jaka choroba, ale jaki człowiek na nią choruje". Hipokrates NIGDY nie porównuj terapii swojej i swoich znajomych! Zdarza się czasem, że znajomy chce Ci polecić swojego terapeutę ponieważ jemu pomógł w takiej "danej" sprawie. Niestety w przypadku...

Wybierz terapeutę:

Jesteś psychoterapeutą, psychologiem, psychiatrą?

Jeśli niesiesz pomoc psychologiczną pacjentom, dopisz się do naszej ogólnopolskiej bazy psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów i innych osób niosących psychologiczną pomoc.