Porównywanie terapi

utworzone przez | paź 31, 2012 | Wizyta u psychoterapeuty | 0 komentarzy

„najważniejsze – nie jaka choroba, ale jaki człowiek na nią choruje”. Hipokrates

NIGDY nie porównuj terapii swojej i swoich znajomych! Zdarza się czasem, że znajomy chce Ci polecić swojego terapeutę ponieważ jemu pomógł w takiej „danej” sprawie.

Niestety w przypadku wizyt u psychologa dane objawy u każdego mogą oznaczać coś zupełnie innego! W psychoterapii psychodynamicznej każdy objaw może być zupełnie czym innym u źródła. Psychoterapii nie da się porównać do leczenia bólu brzucha spowodowanego np jakimś określonym wirusem – psychoterapia psychodynamiczna to zawsze indywidualny proces. Terapia praktycznie nigdy nie będzie wyglądała jednakowo w pozornie podobnych przypadkach.

Owszem z racji predyspozycji, zainteresowań dany terapeuta może bardziej specjalizować się w  pewnych zaburzeniach niż w innych o czym zapewne przeczytasz na jego stronie internetowej – wizytówce, ale to nigdy nie mówi wiele o terapii, interwencjach jakie będą stosowane.

Co ważne!

Jeśli już mimo wszystko zdecydujesz się iść do jakiegoś terapeuty z polecenia znajomego/znajomej pamiętaj by go koniecznie poinformować o tym fakcie! Terapeuci z grupy lustro.org ze względu na dobro procesu leczenia nie mogą przyjmować dwóch blisko ze sobą spokrewnionych, zaznajomionych osób.

 

0 komentarzy