dieta

Dieta czyli celowy wybór żywności do kontrolowania masy ciała lub spożycia odpowiednich składników odżywczych…

Nie jest to jednak sposób na kontrolę masy ciała jaki będzie opisywany na niniejszej stronie. Psychoterapia nie jest nauką która będzie zalecać stosowanie takiej czy innej diety. Nie znaczy to jednak, że nie należy tych spraw omawiać podczas psychoterapii, jak najbardziej są one ważne jak wszystko to co Cię otacza i z czym przychodzisz na sesję. W toku terapii, psychoterapeuta będzie się starał doszukać prawdziwego znaczenia jakie prowadzona przez Ciebie Dieta ma dla Ciebie i jak wpływa na Twoje emocjonalne samopoczucie.

dieta (psychoterapia, pomoc psychologiczna) - powiązane artykuły:

Bulimia nervosa

Bulimia nervosa

Bulimia nervosa to zaburzenie odżywiania polegające na nieprawidłowym spożywaniu pokarmów. To zaburzenie odżywiania charakteryzujące się powtarzającymi się napadami przejadania się, a przy tym do nadmiernej troski o kontrolę masy ciała, co prowadzi do podjęcia ekstremalnych środków mających na celu zmniejszenie wpływ tego, co się zjadło masę ciała.

Ortoreksja

Ortoreksja

Ortoreksja (z greckiego orthos, „prawidłowy”, i orexis, „apetyt”) to zespół praktyk żywieniowych charakteryzujących się obsesyjnym pragnieniem spożywania zdrowej żywności i systematycznym odrzucaniem żywności postrzeganej jako niezdrowej (śmieciowe jedzenie). Termin ten został utworzony w 1997 roku przez dr Stevena Bratmana, który zaproponował, aby praktykę tę uznać za zaburzenie odżywiania (podobnie jak anoreksje i bulimie). Stwierdza, że w rzadkich przypadkach zachowanie to (skupienie na zdrowej żywności) może stać się tak skrajne, że może prowadzić do niedożywienia lub izolacji społecznej czy też innych objawów zaburzeń diety.

Zaburzenia odżywiania – pomoc psychologiczna

Zaburzenia odżywiania to w obecnych czasach bardzo częste choroby psychiczne, co nie znaczy jednak że zawsze są dobrze rozpoznane. Obecnie w cywilizacjach rozwiniętych przy praktycznie nieograniczonym dostępnie do dóbr spożywczych ludzie mają coraz większe trudności z...

Wybierz terapeutę:

Jesteś psychoterapeutą, psychologiem, psychiatrą?

Jeśli niesiesz pomoc psychologiczną pacjentom, dopisz się do naszej ogólnopolskiej bazy psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów i innych osób niosących psychologiczną pomoc.